Vizes tervezők, szolgáltatók és a vízipar szerepe az ESG alapú fenntarthatósági értékláncban címmel szervez szakmai napot 2024. december 3-án Budapesten a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség.
A rendezvényen résztvevők választ kaphatnak a vizes tervezők, szolgáltatók és a vízipar ESG alapú fenntarthatósági értékláncban betöltött szerepéről, betekintést kaphatnak továbbá a gazdasági szereplőktől, azon belül a vizes ágazattól kötelezően elvárt beszámolási és megfelelési kötelezettségekbe.
A szakmai napon összegzésre kerül a vizes mérnöki társadalmat érintő műszaki kritériumrendszer és az azok ismeretéből és alkalmazásából származó lehetőségek.
Az éghajlatváltozás, a felmelegedés elsődlegesen a víz körforgásában jelentkező szélsőségekben érezteti hatását. A VÍZ az Európai Zöld Megállapodás (Green Deal) keretében elfogadott ESG és TAXONOMIA rendeletek és immár a tagállamokban is hatályos törvények minden területét érintő része. A klímaváltozás megelőzése, az ahhoz való alkalmazkodás mellett a vízkészletek védelmét, a szennyezés megelőzését, a körforgásos gazdaságra való átállást és a biodiverzitás megőrzését egyenrangú fenntarthatósági célként/KÖVETELMÉNYKÉNT határozzák meg! Ezek eléréséhez a legkeményebb eszközt a pénzügyi, finanszírozási források szabályozását vetik be a fenntartható finanszírozás és az egységes vállalati felelősségvállalás keretében.
A hatályos törvények, a környezeti fenntarthatósági kritériumok (TAXONOMIA) érintik és kiterjednek a gazdaság szinte minden szereplőjére, azon belül a víziközmű szolgáltatókra. Mind a fenntartható működésre mind pedig a beruházások finanszírozására.
A létesítményfejlesztések fenntarthatóságának letéteményesei a MÉRNÖKÖK!
A pénzügyi szereplők, a bankok, a befektetők és a beruházók, de még az ESG tanácsadók is a MÉRNÖKÖKTŐL várják el a megfelelőség és az azt biztosító műszaki megoldások ismeretét.
Nélkülünk nem lesz zöld átállás! Tegyünk érte és profitáljunk belőle!
A felkészülés kötelező, a nem teljesítés nem opció!
A rendezvény részletei és regisztráció: ITT